czwartek, 12 październik 2017 11:04

Warsztaty "Jak skutecznie szukać Pracy?" Featured

Written by 
Rate this item
(0 votes)
Uczniowie „Ogrodnika” na warsztatach: Jak skutecznie szukać Pracy?
Wrzesień jest czasem powrotu do szkół i codziennej nauki. Są jednak osoby, które łączą naukę z pracą (i nie są nauczycielami, chociaż pełnią czasem podobną rolę).
W ostatnich dniach września, w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego, czyli „Ogrodniku” odbyła się pierwsza tura spotkań, w których uczniowie brali udział w warsztatach przygotowujących młode osoby do jak najefektywniejszego szukania i wejścia na rynek pracy. Osobą prowadzącą był pracownik firmy Fast Service Group - agencje pracy z Sochaczewa. W zajęciach brały udział klasy IV TC i IV TŻa, IV TŻb i IV TO/TG, III LO, IV TE.
Większość uczniów była zaskoczona otwartą formuła spotkania i zachętą, do jak najaktywniejszego brania udziału w dyskusjach, znalazły się osoby nie tylko posiadające już doświadczenie zawodowe, czy to przy pracach dorywczych, czy sezonowych, lecz również w zakresie rozumienia mechanizmów funkcjonujących na obecnym rynku pracy i rekrutacjach.
Analizowano CV i to co z nim bezpośrednio związane. Prawidłowe redagowanie tekstu, rozmieszczenie informacji, sposoby na zwiększenie czytelności oraz wypromowanie najważniejszych atutów, które osobie rekrutującej, mogą pomóc w wybraniu nas z pośród grona kandydatów, aplikujących na dane stanowisko. 
Młodzież poznała podstawowe informacje, które powinna wyszukać w tekście ogłoszenia pracodawcy, aby mieć nie tylko maksymalnie wiele informacji, lecz również świadomość co może lub powinno wzbudzić nasze podejrzenia. Charakteryzowano elementy uczciwości i przejrzystości ogłoszenia o pracę.
W trakcie warsztatów grupa uczniów, wykazała się posiadaną wiedzą z zakresu przepisów prawa pracy i praw oraz obowiązków, tak po stronie pracodawcy jak i pracownika. W szkole planowane są kolejne spotkania z młodzieżą, która w najbliższych latach wchodzić będzie na sochaczewski rynek pracy.
(ŁK)
 
Read 255 times
f t g
Copyright 2018 - Custom text here