poniedziałek, 03 kwiecień 2017 11:01

Sukces Daniela Szczecińskiego - Laureata Konkursu Ośmiu Wspaniałych Featured

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Ogromny sukces Daniela Szczecińskiego - Laureata Konkursu Ośmiu Wspaniałych!

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasz uczeń Daniel Szczeciński z klasy II B Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych został Laureatem Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Ośmiu Wspaniałych 2017!

Organizatorem konkursu jest Fundacja „Świat na Tak” w Warszawie, a organizatorem sochaczewskiej edycji konkursu jest Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Sochaczew.

Celem konkursu „Ośmiu Wspaniałych” jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu.

 29 marca 2017 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Sochaczewie odbyła się XI finałowa gala konkursu.

Daniel Szczeciński otrzymał tytuł Laureata a jego działalność znalazła duże uznanie Komisji Konkursowej.

Daniel jest wolontariuszem o wielkim sercu. W Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas przy Parafii Św. Wawrzyńca w Sochaczewie codziennie przygotowuje, pod kierunkiem wychowawcy, posiłek dla 30-ciorga dzieci, rozwijając swoje umiejętności kulinarne. Pomaga wychowankom świetlicy w odrabianiu lekcji. Przeprowadził szereg zajęć dotyczących tematyki komputerowej, udzielania pierwszej pomocy. Przygotowywał przedstawienia teatralne, m.in. Jasełka, Misterium Męki Pańskiej. Organizował biegi terenowe dla dzieci, Dzień Dziecka. Aktywnie uczestniczy w zbieraniu funduszy na rzecz dzieci przebywających w świetlicy (corocznie wykonuje palmy wielkanocne, upominki bożonarodzeniowe). W okresie wakacyjnym angażował się w organizację czasu uczestnikom kolonii.

Daniel jest również harcerzem, który otacza opieką młodsze koleżanki i kolegów na obozach harcerskich. Swoją postawą daje przykład innym jak realizować pozytywne wartości w życiu.

Daniel, angażując się w pomoc bliźnim, przekazuje wartości chrześcijańskie, postawę miłości i służenia innym. Odznacza się dużą skromnością i wrażliwością. Poświęca swój cały wolny czas dla innych, oddając im swoje serce. Jak sam mówi: „Wolontariat nie jest dla mnie pracą, ale życiem, pasją, w której kieruję się myślą – żyj tak, aby twoje życie było darem dla innych”.

Jesteśmy dumni z sukcesu Daniela i składamy serdeczne gratulacje!

(W. D.)

Read 415 times Last modified on sobota, 06 maj 2017 10:25
f t g
Copyright 2018 - Custom text here