sobota, 14 październik 2017 11:17

Dzień Edukacji Narodowej i otrzęsiny klas pierwszych

Written by

Dzień Edukacji Narodowej i otrzęsiny klas pierwszych jak zwykle w naszej szkole były huczne i radosne. 
Gratulacje dla pierwszaków za ich prezentacje i występy.

Sztafeta "OGRODNIKÓW" wywalczyła II m - ce w Mistrzostwach Międzypowiatów!!!
5 października br. drużyna zakwalifikowała się do Wojewódzkich Finałów XX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Chłopcy pobiegli w składzie: Żmijewski Dawid, Czubak Krystian, Zientara Konrad, Stępniak Damian, Mechecki Krystian, Lazzari Mauro, Orzeszek Adrian, Rusek Dominik, Szwarc Michał, Król Jan, Dałek Jarosław.
Na zdjęciu w środku, "zakapturzona" pani profesor Monika Koncicka.
Bardzo, bardzo gratulujemy :) Brawo!!

czwartek, 12 październik 2017 11:04

Warsztaty "Jak skutecznie szukać Pracy?"

Written by
Uczniowie „Ogrodnika” na warsztatach: Jak skutecznie szukać Pracy?
Wrzesień jest czasem powrotu do szkół i codziennej nauki. Są jednak osoby, które łączą naukę z pracą (i nie są nauczycielami, chociaż pełnią czasem podobną rolę).
W ostatnich dniach września, w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego, czyli „Ogrodniku” odbyła się pierwsza tura spotkań, w których uczniowie brali udział w warsztatach przygotowujących młode osoby do jak najefektywniejszego szukania i wejścia na rynek pracy. Osobą prowadzącą był pracownik firmy Fast Service Group - agencje pracy z Sochaczewa. W zajęciach brały udział klasy IV TC i IV TŻa, IV TŻb i IV TO/TG, III LO, IV TE.
Większość uczniów była zaskoczona otwartą formuła spotkania i zachętą, do jak najaktywniejszego brania udziału w dyskusjach, znalazły się osoby nie tylko posiadające już doświadczenie zawodowe, czy to przy pracach dorywczych, czy sezonowych, lecz również w zakresie rozumienia mechanizmów funkcjonujących na obecnym rynku pracy i rekrutacjach.
Analizowano CV i to co z nim bezpośrednio związane. Prawidłowe redagowanie tekstu, rozmieszczenie informacji, sposoby na zwiększenie czytelności oraz wypromowanie najważniejszych atutów, które osobie rekrutującej, mogą pomóc w wybraniu nas z pośród grona kandydatów, aplikujących na dane stanowisko. 
Młodzież poznała podstawowe informacje, które powinna wyszukać w tekście ogłoszenia pracodawcy, aby mieć nie tylko maksymalnie wiele informacji, lecz również świadomość co może lub powinno wzbudzić nasze podejrzenia. Charakteryzowano elementy uczciwości i przejrzystości ogłoszenia o pracę.
W trakcie warsztatów grupa uczniów, wykazała się posiadaną wiedzą z zakresu przepisów prawa pracy i praw oraz obowiązków, tak po stronie pracodawcy jak i pracownika. W szkole planowane są kolejne spotkania z młodzieżą, która w najbliższych latach wchodzić będzie na sochaczewski rynek pracy.
(ŁK)
 
piątek, 06 październik 2017 10:59

Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych

Written by

29 września 2017. w Kamionie odbyły sie Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych 10x1000m. Drużyna chłopców zajęła II m -ce i wywalczyła awans do Mistrzostw Miedzypowiatowych. 
Skład drużyny: Żmijewski Dawid, Czubak Krystian, Zientara Konrad, Stępniak Damian, Mechecki Krystian, Lazzari Mauro, Orzeszek Adrian, Rusek Dominik, Szwarc Michał, Król Jan.
Opiekun naszych biegaczek i biegaczy - pani profesor Monika Koncicka.
Dzięki!

poniedziałek, 09 październik 2017 10:54

Jesienne oddawanie krwi

Written by

W ostatniej wrześniowej "edycji" krwiodawstwa spośród 27-miu zgłoszonych osób, oddało krew 12-cie osob. 
Wielkie dzięki :)
Zapraszamy na wiosenne oddawanie krwi.

czwartek, 05 październik 2017 10:48

Ogrodnikowe "Święto dyni"

Written by

Klasa 2 a technikum żywienia z okazji "Święta dyni" przygotowała potrawy wykonane właśnie z dyni: zupę na ostro,ciasta, rogaliki oraz frytki.

sobota, 30 wrzesień 2017 18:24

Ogrodnik w Niepokalanowie

Written by

23 września 2017r. w Niepokalanowie odbyły się „Maksymilianalia”. Było to ogólnopolskie spotkanie środowisk kolbiańskich. Uroczystości trwały od 8.00 do15.00. W tym czasie młodzież z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pomagała przy serwowaniu posiłków dla przybyłych tam gości. Ksiądz biskup Stanisław Jamrozek oraz organizatorzy podziękowali młodzieży za zaangażowane i sumienną pracę oraz zaprosili do współpracy w przyszłym roku.

środa, 05 lipiec 2017 09:18

Kurs kwalifikacyjny w zawodzie Ogrodnik

Written by

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego zaprasza na bezpłatny kurs kwalifikacyjny w zawodzie Ogrodnik.

Kurs pozwala na zdobycie kwalifikacji:

- Młody rolnik;

- Modernizacja gospodarstw;

- Obrót ziemią.

Kurs trwa trzy semstry. 

Telefon do sekretariatu: (46) 8623116

piątek, 30 czerwiec 2017 05:42

Krystian i Damian pierwsi w kraju!

Written by

9 czerwca 2017r., uczniowie klasy III naszego Technikum Ekonomicznego, Krystian Czubak i Damian Grzelak zdobyli I miejsce w ogólnopolskim konkursie z wiedzy o giełdzie "Gra Hossa". 
Chłopcy po dwóch etapach konkursowych, pokonali 35 drużyn. 
Nagrody wręczył dziekan wydziału zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Grzegorz Karasiewicz.
Konkurs organizował Uniwersytet Warszawski.
Gratulujemy zwycięstwa!

f t g
Copyright 2018 - Custom text here